BIOLÓGIA

 
 
Zaujímavé spracovanie e-učebníc pre vyučovací predmete Biológia. Momentálne ponúka spracované témy podľa ŠVP pre 5., 6. a 8. ročník ZŠ.
E - učebnica biológie je k dispozícii zadarmo. Obsahuje rôzne učebné texty, videá, testy a hry, ktoré zaujmú Vašich žiakov. 
 
Stručný popis:

Obsah učív e-learningovej učebnice zodpovedá obsahu učív tlačenej papierovej učebnice, lebo obe sú robené podľa učebných osnov. E-learningová učebnica nemá ambíciu nahradiť klasickú tlačenú papierovú učebnicu, má byť len pomôckou pri učeni sa žiakom, ale jej využitie môže byť vhodné aj ako didaktickej pomôcky pri vyučovaní. Je v kompetencii učiteľa aké didaktické pomôcky vo vyučovacom procese použije.

Texty sú čo najviac skrátené, sú výstižné a sú v nich všetky podstatné poznatky z učebných osnov a teda aj z papierovej učebnice.

Vhodné fotografie a videá. Každá fotografia má v sebe prepojenie na jej domovskú stránku, na ktorej si môžete pozrieť originál fotografie a aj autora, ktorý fotografiu vytvoril. Nie sme autormi väčšiny fotografií ani videí. Fotografie majú v sebe popis, ktorý sa zobrazí po prejdení kurzora myšky na obrázok (okrem obrázkov v testových aktivitách).

 

Aké je členenie učív?

Každé učivo má hlavnú stránku, na nej je výučbová časť a cvičenia s okamžitým vyhodnotením vhodné na precvičovanie a utvrdzovanie vedomostí: voľba odpovede, viacnásobný výber, otázky "pravda - lož". Pri niektorých úlohách sa dajú zobraziť aj pomôcky.

Každé učivo má podstránku s názvom doplňovačka, v ktorej žiaci dopĺňajú slová. Pri napísaní slova im zelená výplň ukáže, či je slovo správne doplnené. Vyhodnotenie doplňovačky im napíše, koľko slov mali správne a koľko bolo všetkých dopĺňaných slov. Doplňovačka je vhodná aj na testovanie s klasifikáciou.

Každé učivo má podstránku s názvom kvíz, v ňom žiaci vyberajú správnu odpoveď z niekoľkých možných. Po označení odpovedí a kliknutí na tlačidlo "odoslať odpovede" sa test vyhodnotí v percentuálnej úspešnosti. Odoslané odpovede sa nikde nezaznemenávajú, odoslanie slúži len na výpočet percenta. Kvíz je vhodný aj na "ostré" testovanie a klasifikáciu.

Google

 

Anketa

Pomohla vám toto stránka?

Celkový počet hlasov: 70

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera:

Poznáte zaujímavé stránky týkajúce sa predmetu Biológia? Podeľte sa s ostatnými.

Neboli nájdené žiadne príspevky.