Oznamy školskej jedálne ...

Vážení rodičia,

nezabudnite, prosím, ak máte záujem o stravovanie Vášho dieťaťa v školskej jedálni od začiatku školského roka, je potrebné zrealizovať úhradu  za stravu do konca augusta podľa poštových poukážok, ktoré Vaše dieťa obdržalo na konci júna.V prípade otázok nás môžete kontaktovať na tel. čísle 053/3249619 v prac. dňoch od 07.00 do 15.00 hod.

Zároveň dokument zápisný lístok stravníka slúži ako prihláška na obedy aj pre ostatných stravníkov školskej jedálne.

Dokumenty na stiahnutie v šk. r. 2019/2020:
Zápisný lístok stravníka, ŠJ, Hutnícka 16 stiahnuť

SÚŤAŽE ŠKOLSKEJ JEDÁLNE V ŠK. R. 2019 - 2020

SÚŽAŽ ŠKOLSKEJ JEDÁLNE č.2

16.10.2019

Milí žiaci a žiačky našej školy,

možno sa Vám už dostalo do uší, možno nie. Pri príležitosti Svetového dňa výživy sa bude konať  dňa 16.10.2019 (streda) počas vyučovania v priestoroch školskej jedálne súťaž 10 tímov v príprave zdravých nátierok.

Chceme tým ukázať, že aj naši starší žiaci sú zruční a dokážu si pripraviť chutnú desiatu.
Vyzývame preto Vás, žiakov druhého stupňa, ktorí  poznáte SUPROVÝ tip na zdravú nátierku a chcete nás všetkých inšpirovať, ukázať nám svoje kuchárske umenie, vytvorte tím 3 žiakov a neváhajte sa prihlásiť v školskej jedálni. Bude to príjemná zmena a o zábavu bude tiež postarané.

Vy potrebujete priniesť iba nápad na zdravú nátierku a dobrú náladu, o všetko ostatné sa postaráme my: suroviny, pracovné pomôcky a príjemné prostredie. Z pripravených nátierkových jednohubiek sa urobí ochutnávka pre všetky triedy.  A nebojte sa, odbornou porotou vybraný najlepší tím neminie pekná odmena.

Teším sa na Vás. S prihlásením neváhajte dlho. Súťažiť môže iba 10 tímov, aby Vás ostatní nepredbehli.

Pre žiakov prvého stupňa sme si pripravili taktiež zaujímavú aktivitu. Každá trieda si postaví svoju vlastnú kravičku z krabíc od mlieka, kelímkov z jogurtov a iných obalov zo slovenských mliečnych produktov. Pripomenieme si tak, ktoré zvieratko nám dáva tak dôležité  a hlavne zdravé mlieko.

Je bohaté na vzácne vitamíny a dá sa z neho vyrobiť množstvo ďalších chutných dobrôt – jogurty, tvaroh, maslo, šľahačka a veľa veľa iného.
Najkrajšiu kravičku oceníme peknou cenou. Tak neváhajte, doneste z domu obaly zo slovenských mliečnych výrobkov. Pomôžeme Vám aj my so školskej jedálne a dodáme krabice od mlieka, či smotany.  V priebehu tohto týždňa dostanete pri obede jogurt. Plastové poháriky z nich opláchnete, v triede si ich odložte a do 16. októbra spolu s pani učiteľkou postavíte čo najkrajšiu kravičku.  Prajem Vám veľa zábavy pri stavaní a skladaní.

Tešíme sa na Vaše diela.

vedúca šk. jedálne: Bc. Martina Fabiniová

SÚŽAŽ ŠKOLSKEJ JEDÁLNE č.1

od 25.9.2019

Jedlo plní 2 hlavné úlohy:

1. má nasýtiť; zahnať hlad
2. podporiť naše zdravie

Snažia sa o to šikovné kuchárky a mamky, ktoré pre Vás varia chutné jedlá.

A čo pre to robíš Ty?
Neohŕňaš nosom nad zeleninou?
Neješ len čokoládu a maškrty?
Netráviš priveľa času vylihovaním pred telkou?

Ako sa stravovať zdravo?!
Nezabudol si na pohyb?
Ten papkáč je zdravý, ktorý je:
- pestro, nie iba hranolky, ale aj mäsko
- vývážene, teda z každého rožku trošku
- primerane veľké porcie (veku, pohlaviu a dennej námahe a pohybu)

Nezabúda, že zdravie závisí aj od kultúry stravovania:
- čisté ruky, tanier, príbor
- sedieť slušne za stolom
- jesť pomaly, kľudne a v tichosti

Jesť neznamená iba „niečo do seba hodiť“.
Nežijeme, aby sme jedli ale jeme, aby sme žili ZDRAVO.
Ako pomôcku, ako sa kultúrne najesť v našej školskej jedálni, sme použili písmenka  a číslice.
Boľavé brucho ?

Rýchla pomoc

HRAVO, STRAVUJ SA ZDRAVO !
Čísla vám krok za krokom naznačujú, čo všetko a v akom poradí je potrebné urobiť, aby bol obed kompletný a nezaťažil bruško. Písmenká označujú okienka.

Lenže oni sa mi tie písmenka a číslice poplietli a ja potrebujem vašu pomoc, deti!

Ku okienku s akým písmenkom mám odniesť použitý pohár, či misku od šalátu?

Na stránke školy si môžete stiahnuť tento plán. Vpíšte do neho správne číslice a vhoďte ho škatule pri okienku B.

Zo správnych odpovedí vyžrebujeme na konci októbra jedného výhercu peknej ceny.

Teším sa na Vaše odpovede a prajem veľa šťastia.

vedúca šk. jedálne: Bc. Martina Fabiniová