PRE ŽIAKOV

Národný projekt

- NP EDIT 2 -

SELFIE2 SEBAREFLEXIA  (konečná fáza)

 

ODKAZY NA DOTAZNÍKY (aktívne od 7.2. do 27.2.2024)

 

DOTAZNÍK SELFIE PRE ŠTUDENTOV (od 9 rokov, teda 3. - 9. ročník ZŠ, spolu 289 žiakov)


FTP prístup do sieťového priečinka pre žiakov predmetu informatika (uč. Hadbavný)

Na čo vám bude slúžiť tento súbor?

Pomocou tohto súboru získate prístup k vašim osobným priečinkom na internetovej sieti. Sieťový priečinok je určený na to aby ste mohli ukladať svoju prácu (prezentácie, tabuľky, dokumenty, obrázky atď.) V škole je v počítačoch v učebni informatiky (F205) rovnaká ikonka. Teda viete si uložiť do priečinka prácu a v škole si ju otvoriť, prípadne opačne. Tento súbor je spustiteľný len na počítačoch s operačným systémom WINDOWS!!! Prihlasovacie údaje pre prístup do zdieľaných priečinkov vašich skupín vám boli odoslané ako edupage správa, taktiež sme si ich povedali na spoločnej hodine informatiky!!!

 

Ako si mám súbor FTP.exe stiahnuť do svojho počítača?

Súbor si do svojho počítača stiahneš kliknutím na na odkaz nižšie.

stiahnuť súbor FTP.exe

 

Antivírus Windows Defender mi ukazuje, že je to vírus, čo mám robiť?

Súbor FTP.exe je v skutočnosti malý program (skript), ktorý Windows Defender považuje za vírus. Ale nemusíte sa obávať, tento súbor neobsahuje v skutočnosti žiaden vírus. Program Windows Defender je nainštalovaný ako súčasť operačného systému WINDOWS 10, preto je veľmi pravdepodobné, že narazíte na tento problém. Pri starších verziách operačného systému by sa takýto problém nemal objaviť.

Pokiaľ nastane problém pri sťahovaní súboru riaďte sa návodom: 

návod ako povoliť stiahnutie súboru FTP.exe vo Windows Defender

 

Ako mám súbor FTP.exe používať?

Po spustení súboru FTP.exe si vyber svoju skupinu a to stlačením klávesy 1 až 5. Potom budeš vyzvaný aby si zadal prihlasovacie meno a heslo.

Pre viac informácií si pozri návod:

návod ako používať súbor FTP.exe

 • Balíček kancelárskych programov v OFFICE 365 (WORD, EXCEL, POWER POINT)
Kancelárky balík MS OFFICE 365 obsahuje nástroje :

+ WORD (práca s textom)
+ EXCEL (práca s tabuľkami)
+ POWER POINT (práca s prezentáciami)

Po prihlásení sa môžeš pracovať s aplikáciami - nástrojmi. 
POZOR! Pri práci musiíš byť online - teda pripojený na internet!!!
  logo Office 365 
login: infzshutnicka@gmail.com
heslo: MSoffice365
 

Postup ako spustiť OFFICE 365:

 • navštív stránku:   https://login.live.com/  
 • zadaj prihlasovacie údaje (login: infzshutnicka@gmail.com, heslo: MSoffice365)
 • vyber si nástroj (program), s ktorým budeš pracovať 
 • pri ukladaní tvojho dokumentu vyber možnosť STIAHNUŤ KÓPIU (ukladá sa do tvojho PC) a nie ULOŽIŤ AKO (ukladá sa do cloudu - online úložisko) !!!
Manuál ako sa prihlásiť do MS OFFICE 365 a ako pracovať s nástojmi WORD, EXCEL, POWER POINT. (žiak sa prihlasuje loginom : infzshutnicka@gmail.com  viď. vyššie!!! Nie loginom skola@zshutnsnv.edu.sk, ako je uvedené v manuále!!!)

 

 • RIAM KONTO PRE ŽIAKA - PRIHLÁSENIE SA DO WIFI EDU INTERNET
V rámci projektu DUD bol v škole zavedený vysokorýchlostný internet, na ktorý sa môžeš pripojiť aj ty....

V školskom roku 2015 - 2016 bol do školy zavedený vysokorýchlostný optický internet. Škola má káblové pripojenie a tiež bezdrôtové pripojenie na internet. V triedach a na niektorých chodbách školy  sa nachádzajú WIFI zariadenia, prostredníctvom, ktorých sa môžeš pripojiť na internet aj ty. 

Na akom zariadení sa môžeš pripájať na WIFI v škole?

Môžeš použiť notebook, tablet, smartfón alebo akékoľvek iné zariadenie, ktoré má WIFI anténu

Na akú sieť sa môžeš pripojiť?

Tvoje zariadenie (notebook, mobil, tablet) nájde tri wifi siete: EDU HOST, EDU PRIHLASENIE, EDU CERTIFIKAT. Ty máš dve možnosti:

 • EDU HOST - táto sieť nie je chránená žiadnym heslom a je prístupná komukoľvek. Avšak je obmedzená rýchlosťou, dosahom a zákazom veľkého množstva pre teba zaujímavých webstránok (napr. facebook, youtube, atď.) Tiež nemôžeš sťahovať aplikácie do mobilu a tabletu cez appstore, obchod play a pod. Musíš sa len na túto sieť prihlásiť a hneď potom otvoriť nejaký webový prehliadač (IE, opera, mozilla, chrome...) a napísať adresu akejkoľvek webstránky. Táto stránka sa ti síce ešte neotvorí ale otvorí sa stránka s okienkom, ktoré obsahuje podmienky pre prístup do internetu, prečítaj si ich a odklikni tlačidlo súhlasím viď. nižšie. Potom si už môžeš prezerať stránky, ktoré chceš.
portál prístupového bodu
 • EDU PRIHLASENIE - táto sieť ti umožní pripojiť sa na internet a navštevovať aj stránky, ktoré na EDU HOST nebudú fungovať. Tiež môžeš sťahovať aplikácie do mobilu a tabletu. Avšak pre pripojenie do tejto siete musíš mať vytvorené svoje RIAM konto, teda prihlasovacie údaje, ktoré zadáš pred prihlásením sa do internetu.  
Ako získam RIAM konto a prihlasovacie údaje?
 1. musíš mať vytvorenú vlastnú mailovú schránku, do ktorej sa vieš aj prihlásiť (napr. menopriezvisko@gmail.com), inak to fungovať nebude!!!
 2. triedny učiteľ ti dá papierik (po 1.2.2017), na ktorom bude uvedený TOKEN (teda klúč vo formáte 1111-2222-3333-4444), ktorý budeš potrebovať pri aktivácii tvojho RIAM konta. Token je platný len 30 dní, preto musíš registrovať svoje RIAM konto čo najskôr!!!
 3. ak už máš teda aj svoju mailovú schránku aj token môžeš začať s registráciou RIAM konta. Ako to spravíš? Do internetového prehliadača (IE, chrome, mozilla, opera...) zadaj adresu www.riam.sk
 4. ďalej pokračuj presne podľa návodu (je vo formáte PDF a môžeš si ho stiahnuť tu)
 5. ak si už teda úspešne zvládol registráciu svojho konta RIAM, môžeš sa prihlásiť do siete EDU PRIHLASENIE. Do internetového prehliadača zadaj akúkoľvek adresu a otvorí sa ti stránka s modrým oknom, kde zadáš prihlasovacie údaje z konta RIAM viď. nižšie. Potom už môžeš surfovať po internete a sťahovať aplikácie bez obmedzenia. Ak nebudeš dlšie surfovať po interenete (cca 10 - 15 min.), alebo reštartuješ notebook, tablet, mobil budeš z internetu odpojený a budeš sa musieť prihlásiť znova. 
Prihlasenie do siete EDU PRIHLASENIE
 
V prípade problémov s registráciou RIAM konta, alebo ak budeš potrebovať pomoc príď navštíviť p.u. Hadbavného do kancelárie F203, alebo napíš do diskusného fóra v ľavej časti tejto stránky. Určite spolu problém vyriešime ;)
 
UPOZORNENIE!!!
Pripojenie na internet majú žiaci k dispozícii v plnom rozsahu avšak stále platí školský poriadok, ktorý treba dodržiavať a teda nepoužívať mobily počas vyučovania. Kedže sa na zariadenia pripájate cez RIAM kontá, tak je kontrolovaná činnosť, ktorú na internete robíte. Preto neodporúčam navštevovať stránky, ktoré môžu byť nevhodné pre váš vek. V prípade porušovania tohoto pravidla môžete byť zo siete internetu odpojení. Pripojenie na internet v škole je určené predovšetkým na vyučovaciu činnosť !!!

 


 

 • Elektronické testovanie v systéme E - test
Prihláste sa a môžete robiť testovanie v elektronickom systéme E-TEST

Školy zapojené do projektu už počas jeho realizácie môžu využívať nové testy na vyučovacích hodinách, získať bezplatnú efektívnejšiu a objektívnejšiu spätnú väzbu kvality vzdelávania, čo im pomôže lepšie pripravovať žiakov pre konkurenčne náročný európsky pracovný trh.

Žiak sa prihlasuje údajmi, ktoré dostáva od vyúčujúceho pred začatím testovania!!!

Zároveň je pre učiteľov pripravovaný systém E - test a databázy úloh a testov vytvorených v projekte. 


 

 • Interaktívne testy a domáce úlohy pre žiakov v programe ALF
Prihláste sa ak chcete plniť testy a úlohy a klikni sem.

Portál programALF.sk je určený učiteľom a žiakom. Žiak plní domáce úlohy a testy zadané učiteľom. Po prihlásení sa na stránku žiak vyberie svoju triedu, meno a zadá heslo jednotné pre celú triedu. Po prihlásení sa do systému pracuje podľa pokynov zadania učiteľa. Výsledky splnenia úloh a testov s percentuálnou úspešnosťou žiaka či triedy slúžia učiteľovi k určeniu známky z predmetu. Prihlasovacie údaje do systému ALF dostanú žiaci od svojho vyúčujúceho, triedneho učiteľa alebo správcu obsahu webu. (p.uč. Hadbavný)

POZOR NOVINKA!!! 

Aby sa žiak dostal do prostredia testov musí zadať najskôr KÓD ŠKOLYzshutnsnv. Heslá žiakov poskytne vyučujúci. Heslá nájde v sekcii pre UČITEĽOV.


 

 • Otestujte sa a pripravte sa na Monitor 2013
Otestuj sa a klikni sem.

Portál bezkriedy.sk je určený pre žiakov. Nájdu tu oznamy, učebné materiály, domáce úlohy, projekty a mnoho ďalších aktívit od svojich učiteľov. Prihlasovacie údaje žiakom prideľuje triedny učiteľ. V prípade technických problémov (nedá sa prihlásiť a pod.) informujte svojho triedneho učiteľa prípadne mňa p. uč. Hadbavný.


 

 • Neviete sa rozhodnúť kam na strednú školu? Vyskúšajte toto :
Výber štúdia na strednej škole klikni sem.

Popis portálu:

Portál Skoly.sk ponúka žiakom kompletný prehľad stredných škôl na Slovensku na základe vlastného výberu požiadaviek. Prehľadné kategorizovanie ako : stupeň štúdia, kategória odboru, podkategória odboru, región a spoločnosť umožní žiakovi nájsť informácie práve o tom kam po skončení základnej školy.