PREHĽAD AKCIÍ ORGANIZOVANÝCH ŠKOLOU

šk. rok 2015 - 2016

Vianočný jarmok 2015

V predvianočnom čase 22. decembra 2015 sa konal Vianočný jarmok. Tradične sa predávali za symbolické ceny výrobky.  Vyrobili ich žiaci, ako aj pedagógovia. Bolo z čoho vyberať a tak mnohí mohli pri tejto príležitosti obdariť svojich blízkych.  Vyzbieranú sumu z predaja 210 € sme poukázali na dobročinné účely -  deťom do Afriky.

Predvianočné obdobie v ŠKD 2015

Vianočné obdobie sa podľa našich predkov začína už mesiac pred Štedrým dňom, keď sa postupne rozhoria štyri sviečky na adventnom venci. S týmto obdobím sa spájajú aktivity, zvyky a tradície, na ktoré sa deti  tešia každý rok, veď sa pripravujú  na  najkrajšie sviatky v roku.    Tohtoročné prípravy deti začali výzdobou tried, ktoré pripomínali zimné krajinky.  Po príchode Mikuláša vyrobili vianočné  ozdoby na stromček aj do svojich izieb. ...

Sprav si svoju búdku - prikŕmovanie vtáctva 2016

Vtáča spieva pieseň clivú, v januári nevie inú. Zobáčikom na okienko, klopká prosbu o semienko.   Január je mesiac s najtuhšími zimami, snehovými fujavicami a ľadovými kvetmi na oknách. Aj keď tento rok bol výnimkou, predsa sme sa s deťmi rozhodli pomôcť vtáčikom prečkať zimné dni.Vyhladované vtáčatá si rýchlo privyknú navštevovať kŕmidlo, ktoré sme im vyrobili a príjmu ponúkanú potravu. V lete sa nám odvďačia svojim spevom a chytaním hmyzu.

Módna účesová tvorba 2016

Dňa 29.1.2016 v rámci popoludňajších aktivít sme pripravili pre žiakov súťaž v módnej účesovej tvorbe. Na túto súťaž sa mohli prihlásiť žiaci 1. aj 2.stupňa a čo nás najviac teší, zúčastnia sa jej veľmi radi. Účesy sú častokrát vhodné obdivu a niekedy sa takmer vyrovnajú profesionálkam.

Štafetové hry v ŠKD 2015

Dňa 2.11.2015 nám pekné počasie dovolilo uskutočniť štafetové hry v ŠKD. Súťažilo sa s loptou, kruhmi a kolkami. Víťazom bol každý, kto sa súťaží zúčastnil. Pri hrách sme sa spoločne zabavili a aj zasmiali.

Hodina deťom 2015

4. december 2015 patril na Slovensku deťom. Tisícky dobrovoľníkov vyšlo s pokladničkami do ulíc  aby podporilo podujatie Hodina deťom pod názvom Uličnica.  Do pokladničiek sa zbierali finančné prostriedky  na projekty určené deťom do detských domov, pre sociálne slabých a pod. Naša škola sa každoročne podieľa na tomto podujatí cez dobrovoľníkov -  žiakov a pedagógov. Suma 74€ bola tentokrát určená predovšetkým deťom, ktoré museli utekať pre vojnou zo svojej krajiny.

Beseda o drogovej závislosti v ŠKD 2015

Dňa 23.11.2015 sme uskutočnili besedu o drogovej závislosti.  Zábavnou formou a hlavne hrou sme sa snažili odbúrať napätie a posilniť spoluprácu a vzájomnú dôveru detí.

Deň zdravej výživy v ŠKD 2015

Dňa 10.11.2015 sme v ŠKD uskutočnili Deň zdravej výživy. Žiaci si so sebou priniesli ovocie a zeleninu, z ktorej sme si spoločne po rozhovore o zdravej výžive pripravili zaujímavé ovocné a zeleninové jedlá.  Tie sme spolu pripravili, dochutili, naservírovali na misy. Spoločne sme ich ochutnávali, hodnotili ich chuť a vzhľad. Zostali po nás len prázdne taniere.