DOMÁCA ÚLOHA PRE ŽIAKOV 8A A 8C TRIEDY, SKUPINA N/N1 (PIATOK)

03.04.2020 18:33

Milí žiaci 8A a 8C tiredy,

[1.4.2020]

kým pripravím nové učivo (pravdepodobne skúsime webovú konferenciu), venujte prosím trochu času vypracovaniu troch testových úloh z informatickej súžaže I-BOBOR. Všetky pokyny nájdeš v zadaní DOMÁCEJ ÚLOHY Č.2

[20.3.2020]

posledné hodiny sme riešili praktické príklady, kde sme používali funkcie SUM, AVERAGE, MAX, MIN, ROUND, CONCATENATE, IF, SUMIF. Budeme pokračovať v riešení ďalších príkladov.


Späť

DOMÁCA ÚLOHA Č.1

termín zadania úlohy: 20.3.2020
riadny termín na odovzdanie úlohy: 26.3.2020
Náhradný termín na odovzdanie úlohy: 5.4.2020

Stiahnite si tabuľku č.1. 

tabuľka č.1

V zadaní nájdete tabuľku, ktorá obsahuje v jednotlivých hárkoch 7 príkladov. Niektoré príklady sme robili už na hodinách. Keďže ide opakovanie učiva z minulého roku mali by ste túto úlohu zvládnuť bez väčších problémov. Vypracujte zadanie priamo do stiahnutej tabuľky. 

Ak ste pozabúdali niektoré funkcie pripomeňte si ich na tejto stránke: https://www.zshutnickasnv.sk/predmety/informatika/ucebne-materialy/microsoft-excel/

Vypracovanú úlohu pošlite do termínu uvedeného v tabuľke uvedenej pri zadaní domácej úlohy.  Na odoslanie použite elektronicky formulár. 

V prípade, že máte problém s odosielaním cez formulár pošlite vypracované zadanie na mailovu adresu:

 domaceulohyzshutnicka@gmail.com

Kliknutím na tento odkaz budeš presmerovaný na stránku s elektronickým formulárom.

 Nezabudni pridať prílohu !!!


DOMÁCA ÚLOHA č.2

termín zadania úlohy: 3.4.2020
riadny termín na odovzdanie úlohy: 10.4.2020

Milí žiaci,

kým pripravým rozumný výklad učiva (EXCEL - FUNKCIE, pravdepodobne skúsime hromadnú konferenciu cez internet), aby sme sa pohli zas trošku ďalej, precvičte si prosím  informatické úlohy na portály I-BOBOR.sk.

Vypracujte minimálne 3 testy v kategórii KADET, ktoré nájdete v archíve úloh, pre ročníky súťaže 2018/2019, 2017/2018, 2016/2017.

Priamy vstup do archívu testov:

https://demo.ibobor.sk/sutaz_demo/

 

Po absolvovaní testu prosím urobte fotku s vyhodnotením a pošlite cez elektrinický formulár, alebo edupage stránku vo forme prílohy, prípadne priamo na email: 

domaceulohyzshutnicka@gmail.com

Žiaci s najvyšším počtom bodov vo všetkých troch testoch získajú krásnu jednotku do žiackej knižky ;)

 


UPOZORNENIE PRE ŽIAKOV!!!

žiaci, ktorí doposiaľ neposlali vypracovanú domácu úlohu č.1, tak posledný termín je do 5.4.2020 (nedeľa). Najneskôr vo štvrtok uverejním zoznam žiakov, ktorí neodoslali vypracovanú úlohu. Upozorňujem, že po karanténe môže byť práca každého žiaka zhodnotená a ohodnotená známkou.

 


ČÍTAJTE !!!

 

Na plnenie domácich úloh potrebujete mať v počítačoch nainštalovaný program MS OFFICE, ktorý obsahuje programy WORD (práca s textom), EXCEL (práca s tabuľkami), POWER POINT (práca s prezentáciami).

Pokiaľ programy stále nemáte nainštalované máte možnosť si stiahnuť verziu MS office profesional plus 2007 SK do vašich počítačov. Je to verzia, s ktorou  pracujeme aj na hodinách informatiky.

Počas inštalácie postupujte podľa návodu: 

Manuál ako inštalovať program MS Office profesional plus 2007 SK do tvojho PC

 

Samotné inštalačné súbory a potrebné informácie nájdetev sekcii stiahni programy