Krúžok mladý informatik - ROBOTIKA v šk. r. 2016/2017

Milí žiaci

ktorí sa prihlásili na krúžky mladý informatik  - ROBOTIKA

Nuž a čo je to teda tá ROBOTIKA?

No, nie je to jednoduchá otázka. Brenton O'Brien hovorí, že robot je stroj, ktorý sa vie správať samostnatne. To znamená, že robot dokáže myslieť a rozhodovať úplne sám a podľa týchto rozhodnutí konať.

My sa naučíme ako programovať robota Edisona. Najúžasnejšia vec na Edisonovi je, že si to Ty, kto Edisona naprogramuje! Môžeš Edisonovi povedať ako myslieť, ako sa správať, ako reagovať na svoje okolie.

Na jeho naprogramovanie použiješ program EdWare, programovací jazyk, ktorý sa ľahko naučíš behom krátkej chvíľe. Skoč na tento odkaz a zvoľ slovenský jazyk: https://edwareapp.com/

Vstup do sveta robotiky a spolu s kamarátmi spoznávaj tento zaujímavý svet. Nauč svojho robota rozpoznávať prekážky, pohybovať sa za lúčom svetla aj po nakreslenej dráhe, nauč ho komunikovať s inými robotmi, spracovať signály z dieľkového ovládača vašej domácej telky, prijímať nové programy, ktoré mu jednoduchým spôsobom sám pripravíš.

Okrem toho, že robota môžeš programovať Ty sám, Edison tiež prichádza s prednastavenými programami, ktoré sú aktivované pomocou špeciálnych čiarových kódov. Edison sa dokáže vyhnúť prekážkam, jazdiť po nakreslenej čiare, prenasledovať svetlo alebo sa môže nechať ovládať diaľkovým ovládačom vášho televízneho prijímača. Takýto program sa aktivuje jednoduchým prejdením Edisona po čiarovom kóde. Také je to jednoduché.

Edison je kompatibilný s kockami stavebnice LEGO ®, takže si predstav, čo všetko s ním dokážeš.

Ak sa chces o Edisonovi dozvedieť viac klikni na tento odkaz https://www.mlady-vedec.eu/laboratorium/robotika

Verím, že naše spoločné chvíle budú pre vás príjemným spestrením voľného času.

Vedúci krúžku

Mgr. Miloš Hadbavný

OZNAM

Všetky dôležité informácie ku krúžku z informatiky nájdete na tejto stránke preto ju odporúčam pravidelne sledovať :)

Páči sa ti programovanie robota EDISONA?

Celkový počet hlasov: 16

POZRITE SI VIDEO, ČO VŠETKO SA DÁ S EDISOM VYTVORIŤ

POZOR !!!

Tu sa pozrite, či bude vo štvrtok krúžok

OZNAMY PRE ÚČASTNÍKOV KRÚŽKU MLADÝ INFORMATIK - ROBOTIKA

Neboli nájdené žiadne príspevky.