Workshop s majstrom keramikárom

Priame stretnutie s umelcom má vždy osobité čaro. Žiaci krúžku Umeleckej tvorby sa zúčastnili troch stretnutí v rámci workschopu s p. Petrom Smikom, v peknom prostredí kaštieľa v  Smižanoch. Spomínaný autor sa venuje keramickej plastike, sklu technikou fusing (tavenie skla a vitráž). Veľa času venuje aj deťom, o čom sme sa presvedčili aj my.

1. stretnutie
pracovali sme so skutočnou keramickou hlinou, témou bol adventný veniec. Každý si podľa stručného postupu práce majstra vymodeloval ten svoj.

2. stretnutie
maľba vypálenej hliny (venca) špeciálnymi farbami

3. stretnutie
vernisáž - výstava prác.
Výsledkom sme boli očarení. Na vernisáži sa spolu s autorskými prácami umelca vynímali aj naše vence, ktoré nám dotvárali naše vianočné príbytky.

Spoločne strávené hodiny nás nesmierne výtvarne obohatili. Potešilo nás aj to, že majster keramikár pripraví pre žiakov našej školy keramické tvorivé dielne, v rámci vyučovacích hodín výtvarnej výchovy na ktorých si žiaci budú môcť vytvoriť výrobky pre potešenie.

pripravila

Mgr. M. Čechová

Fotogaléria:

Páčilo sa ti stretnutie s umelcom P. Smikom?

Celkový počet hlasov: 7

počítadlo.abz.cz