Projekt ERASMUS+

Naša škola je už tretí rok zapojená do projektu Erasmus plus. Tento projekt  je zameraný na vzdelávanie učiteľov s cieľom priblížiť sa k modernému a proeurópskemu učeniu.

Minulé leto sa štyria naši učitelia zúčastnili kvalitných vzdelávacích kurzov v anglickom mestečku Canterbury. Prostredníctvom európskeho projektu Erasmus plus mali možnosť zdokonaľovať sa a vzdelávať sa každý v inej oblasti.

Pani učiteľka Melikantová sa naučila vyučovať metódou CLIL a pani  učiteľka Školníčková spoznala nové metódy používania informačných technológií  a digitálnych zariadení počas vyučovania.

Pani učiteľka Ivanková sa zdokonalila v metodológii vyučovania anglického jazyka na úrovni primárneho vzdelávania a pani učiteľka Babíková sa vzdelávala v oblasti inkluzívneho vzdelávania v Európe.

Počas pobytu na týcto kurzoch  získali veľa nových nápadov, zručností a skúseností od kolegov zo zahraničia a tie sa budú snažiť v budúcnosti odovzdať všetkým učiteľom a žiakom  našej školy.

Dúfame, že do projektu Erasmus plus sa budeme môcť aj naďalej zapájať a takto posilňovať svoje odborné a profesionálne zručnosti.